Contact Us

LWML Nebraska North District President – Crystal Miller

LWML Nebraska North District President – Crystal Miller

Contact Us

VP Christian Life – LaDonna Stanosheck

VP Christian Life – LaDonna Stanosheck

VP Communications – Suzy Awe

VP Communications – Suzy Awe

VP Gospel Outreach – Betty Poppe

VP Gospel Outreach – Betty Poppe

VP of Human Care – Peg Kumm

VP of Human Care – Peg Kumm

VP of Servant Resources – Connie Wobken

VP of Servant Resources – Connie Wobken

Recording Secretary – Karla Koehler

Recording Secretary – Karla Koehler

Financial Secretary – Shelley Freudenburg

Financial Secretary – Shelley Freudenburg

Treasurer – Deb Gutz

Treasurer – Deb Gutz

Sr Pastoral Counselor – Marcel Kohlmeyer

Sr Pastoral Counselor – Marcel Kohlmeyer

Jr Pastoral Counselor – Barry Williams

Jr Pastoral Counselor – Barry Williams

Meeting Manager – Lisa Stirtz

Meeting Manager – Lisa Stirtz

Archivist/Historian – Jeannette Groppe

Archivist/Historian – Jeannette Groppe

Media/Marketing – Open

Media/Marketing – Open

Editor – Linda Dammann

Editor – Linda Dammann

Parliamentarian – Virginia VonSeggern

Parliamentarian – Virginia VonSeggern

Heart to Heart Coordinator – Donna Taylor

Heart to Heart Coordinator – Donna Taylor

Webmaster – Lana Erickson

Webmaster  – Lana Erickson

Short Team Missions – Open

Short Team Missions – Open

Scholarship Chairman – Lana Erickson

Scholarship Chairman – Lana Erickson

Ainsworth Zone Co-President – Sandra Heerten

Ainsworth Zone Co-President – Sandra Heerten

Columbus Zone President – Cassandra Splitsberger

Columbus Zone President – Cassandra Splitsberger

Fremont Zone President – Marilyn Bohling

Fremont Zone President – Marilyn Bohling

Norfolk Zone President – Monique Wolske

Norfolk Zone President – Monique Wolske

Omaha North Zone President – Tonya Waite

Omaha North Zone President – Tonya Waite

Omaha South Zone President – Barbara Counihan

Omaha South Zone President – Barbara Counihan

Omaha West Zone President – Joyce Schlosser

Omaha West Zone President – Joyce Schlosser

Plainview Zone President – LaDonna Stanoshek

Plainview Zone President – LaDonna Stanoshek

Wayne Zone President – Bev Ruwe

Wayne Zone President – Bev Ruwe

West Point Zone President – Saundra Bierman

West Point Zone President – Saundra Bierman

Christian Life Committee Member – LaDonna Stanoshek

Christian Life Committee Member – LaDonna Stanoshek

Christian Life Committee Member – Tonya Waite

Christian Life Committee Member – Tonya Waite

Christian Life Committee Member – Stacey Coffey

Christian Life Committee Member –  Stacey Coffey

Christian Materials Coordinator – Joyce Buethe

Christian Materials Coordinator – Joyce Buethe

Christian Materials Committee Member – Sara Huwaldt

Christian Materials Committee Member – Sara Huwaldt

Christian Materials Committee Member – Maxine Igou

Christian Materials Committee Member – Maxine Igou

Gospel Outreach Committee Member – Janis Pfingston

Gospel Outreach Committee Member – Janis Pfingston

Gospel Outreach Committee Member – Maxine Igou

Gospel Outreach Committee Member – Maxine Igou

Human Care Committee Member – Janelle Feddern

Human Care Committee Member – Janelle Feddern

Human Care Committee Member – Jolene Stockamp

Human Care Committee Member – Jolene Stockamp

Human Care Committee Member – Connie Anderson

Human Care Committee Member – Connie Anderson

Servant Resources Member – Joyce Buethe

Servant Resources Member – Joyce Buethe

Servant Resources Member – Marianne Slama

Servant Resources Member – Marianne Slama

Structure Committee Coordinator – Karen Peters

Structure Committee Coordinator – Karen Peters

Structure Committee Member – Pam Williams

Structure Committee Member – Pam Williams

Structure Committee Member – Open

Structure Committee Member – Open

Structure Committee Advisory Member/Parliamentarian – Virginia VonSeggern

Structure Committee Advisory Member/Parliamentarian – Virginia VonSeggern

Nominating Committee Chairman – Monique Wolske

Nominating Committee Chairman – Monique Wolske

Nominating Committee – Janyce Warneke

Nominating Committee – Janyce Warneke

Nominating Committee – Marianne Slama

Nominating Committee – Marianne Slama

Nominating Committee – Cassandra Splittgerber

Nominating Committee – Cassandra Splittgerber

Nominating Committee Member – Rhonda Sebade

Nominating Committee Member – Rhonda Sebade

Teen Task Force Chairman – Tonya Waite

Teen Task Force Chairman – Tonya Waite

Teen Task Force Member – Stacey Coffee

Teen Task Force Member – Stacey Coffee

Teen Task Force Member – Sara Huwaldt

Teen Task Force Member – Sara Huwaldt

Young Women Representative Co-chairman – Hannah Nunnenkamp-Engelman

Young Women Representative Co-chairman – Hannah Nunnenkamp-Engelman

Young Women Representative Co-chairman – Jess Cole

Young Women Representative Co-chairman – Jess Cole

Rules/Guidelines Task Force – Peg McAllister

Rules/Guidelines Task Force – Peg McAllister

Rules/Guidelines Task Force – Crystal Miller

Rules/Guidelines Task Force – Crystal Miller

Rules/Guidelines Task Force – Karen Peters

Rules/Guidelines Task Force – Karen Peters

Rules/Guidelines Task Force – LaDonna Stanoshek

Rules/Guidelines Task Force – LaDonna Stanoshek

Rules/Guidelines Task Force – Virginia VonSeggern

Rules/Guidelines Task Force – Virginia VonSeggern

Rules/Guidelines Task Force – Monique Wolske

Rules/Guidelines Task Force – Monique Wolske

2018 Convention Co-Chair – LaDonna Stanoshek

2018 Convention Co-Chair – LaDonna Stanoshek

2018 Convention Co-Chair – Sandra Heerten

2018 Convention Co-Chair – Sandra Heerten